ua
ru
Меню

Кольоропроба - що це і для чього використовується?

Найчастіше при замовленні фотошпалер не потрібно суворе дотримання точності відтінків проявів.
Але якщо вам потрібно підібрати полотно з однотонним зображенням, яке буде підходити під забарвлення штор, предметів інтер'єру або інших видів обробки, то можна замовити кольоропробу - аркуш формату 100х30 см.
На ньому також можна оцінити чіткість зображення. Таке полотно виконується на обраному замовником матеріалі і є точним відбитком фрагмента майбутніх фотошпалер в натуральну величину і за заданими вимірами. Переглянути всі відтінки малюнка можна і на представленій мініатюрі всього зображення цілком.

Для наших клієнтів виготовлення однієї кольоропроби - безкоштовно, за умови оплати послуг доставки.

Завдяки кольоропробі ви зможете упевнитися в правильності вибору фотошпалер або скорегувати їх колір під певні відтінки свого інтер'єру. Полотно розміром 100х30 см дозволить перевірити чіткість друку, порівняти відтінкові нюанси і відчути на дотик обраний матеріал.

При виготовленні будь-якої друкованої продукції тони на моніторі при розробці дизайн-макета можуть відрізнятися від готового поліграфічного відбитка. Така розбіжність у відтінках не є виробничим браком, тому що відбувається з конкретних причин. Чому ж різниться Відтіночний макет на екрані і готова поліграфічна колірна модель?

Тому що на комп'ютерний монітор відтінки виводяться за допомогою так званої цифрової колірної системи RGB. Назва системи засноване на поєднанні таких основних кольорів, як червоний (Red), зелений (Green), синій (Blue). Будь-який відтінок, який ми бачимо на екрані, формується при з'єднанні цих 3-х кольорів, але з різною інтенсивністю. Наприклад, при 100% показнику інтенсивності кожного з цих відтінків вийде білий колір, а при абсолютній відсутності інтенсивності тон буде чорним.

Поліграфічна колірна модель виходить внаслідок змішування чорнила чотирьох тонів. Свою назву CMYK друкована модель отримала через використовуваних чорнила різного кольору: блакитного (Cyan), пурпурного (Magenta), жовтого (Yellow) і чорного (BlacK). Саме така розбіжність використовуваних тонів обумовлює вiдтiночну відміну колірних моделей.

Монітор комп'ютерної техніки і людське око наділені більш широким динамічним діапазоном. Багато відтінків, які ми бачимо в реальності або на екрані, не можуть бути відтворені в друкованому вигляді. А деякі тони друку, навпаки, не видно на моніторах, тому що володіють іншою природою кольору.

Людське око по-різному сприймає колірні варіації, виведені на екран і зроблені у вигляді поліграфічного відбитка. Кольоросприйняття людиною картинки на паперовій основі залежить від виду матеріалу, з якого створений носій, а також від температури світла зовнішнього освітлення і його інтенсивності. Зображення на моніторі підсвічуються зсередини лампочкою, яка може змінювати яскравість в залежності від налаштувань техніки. Крім того, передбачені й інші параметри передачі кольору в Налаштуваннях монітора: контрастність, насиченість, температура кольору.

Для того, щоб відтінки на екрані і на поліграфічному полотні максимально збіглися, знадобиться застосування спеціальних моніторів. Це дороге професійне обладнання з чітко виконаною калібруванням. Техніка, який користується основна маса користувачів, не має навіть правильних налаштувань контрастності і яскравості.

Замовити дзвінок

Заповніть форму зворотного зв'язку і наш менеджер оперативно зв'яжеться з вами і проконсультує з питань, що виникли.


Дякуємо

Ваша заявка передана нашому менеджеру, з вами зв'яжуться найближчим часом.